Op donderdag 8 november vertrokken we onder een stralende zon richting Antwerpen. Eerst werden we verwacht aan het Kattendijkdok om in te schepen op de Festina Lente voor een havenrondvaart. We passeerden heel wat industrie, we zagen veel verschillende soorten schepen, ... en vooral veel bedrijvigheid! De haven ontdekken vanop het water is toch iets speciaals! Terug benedendeks kregen we nog een aantal opdrachtjes om te zien of we iets hadden opgestoken van al wat we geleerd hadden. Zo te zien lukte dat best goed! Na onze lunch aan boord vertrokken we te voet richting Park Spoor Noord, daar konden we ons nog even uitleven in het speeltuintje om dan verder te wandelen naar de moskee. Onze groep werd ontvangen in moskee El Muslimine in de Jan Palfijnstraat. De mensen van het middaggebed kwamen net allemaal naar buiten en ook onze gids was erbij om ons te ontvangen. In een eerste kamer werd ons gevraagd om onze schoenen uit te doen. Toen we de moskee binnenkwamen, wisten we ook direct waarom. Er lag een heerlijk zacht tapijt op de grond. Nadat ook onze jassen en rugzakken aan de kant lagen, verzamelden we bij de nis, gericht naar Mekka, waar normaal de imam de gebedsmomenten voorgaat. Onze gids was geen imam, maar wist ons toch heel wat te vertellen over de islam. Veel dingen die we in de klas al gelezen of gehoord hadden tijdens ons thema over de wereldgodsdiensten, kwamen terug en werden nog wat beter uitgelegd. En nu konden we het ook allemaal met onze eigen ogen zien, tof! De kinderen die wilden, mochten meedoen met een kort gebedsmoment. Een hele ervaring! 

Kortom, een leerrijke dag in Antwerpen!!

 

Contact

08

Sint-Luciaschool

Molenstraat 7
2310 Rijkevorsel

03 314 61 87


Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.e
www.sint-luciaschool.be

C
ontact Zorgcoördinator
0468 57 26 83